Co je to Decopierre

Dekorativní stříkané omítky Decopierre

DECOPIERRE® je dekorativní stříkaná omítka pro fasády i interiéry, která je téměř k nerozeznání od přírodního kamene. Výsledný vzhled (barva, tvar a velikost "kamenů") je tvořen dle předem schválené vizualizace ručně přímo při aplikaci. Samotná omítka je navíc opravdu z kamene - je vyráběna z tepelně zpracovaného přírodního vápence, mramorové drtě a minerálních barviv.

Má proto vlastnosti přírodního kamene, je odolná vůči vnějším vlivům, ale má i vysokou paropropustnost, která umožňuje stěnám „dýchat“, nezpůsobuje hromadění vlhkosti a vznik plísní.

Díky tomu se DECOPIERRE® může používat jak pro úpravu fasád, tak v interiérech.

Nanášení směsi Decopierre pomocí kompresoru

Pigmentace směsi Decopierre

Způsob aplikace

Nejprve se pomocí výkonného kompresoru nastříká směs DECOPIERRE®, která pronikne do pórů jakéhokoliv minerálního podkladu jako je beton, cihly apod. Tato směs je bílá a proto se následně ručně pigmentuje přírodními barvivy na požadovaný odstín a dodává se jí tvar, umožňující desítky variant možných dekorů podle individuálních přání zákazníků. Nepoužíváme žádné šablony, vše je ruční práce zkušeného aplikátora.

Z omítky DECOPIERRE® lze vytvořit nejrůznější vzory (libovolná velikost kamene či cihly, reliéf, benátský štuk, perleťové efekty, broušený či drsný kámen…).

DECOPIERRE® můžete použít prakticky na všechny podklady – cihlové zdivo, beton, sádrokarton,…

DECOPIERRE® výrazně promění vzhled vašeho domu, bytu či kanceláře, i když bude použit jen na jeho částech – orámování oken či dveří, bosáže rohů, dekorativní prvky v klenbách, na sloupech, krbech…

Omítka DECOPIERRE® je ekologická a zdravotně nezávadná a je vhodná jak na nové, tak i na starší stavby.

Výsledný stav

Working...